Xilinx XCV50EFG256-7I
XCV50EFG256-7I picture photo
Mfg. Part Number
XCV50EFG256-7I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 180 I/O 256BGA
Datasheet Download
XCV50EFG256-7I.pdf
Availability of XCV50EFG256-7I
QUANTITY
XCV50EFG256-7I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV50EFG256-7I
Internal Part NumberEIS-XCV50EFG256-7I
Delivery TimeIn stock, ship XCV50EFG256-7IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXCV50EF
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCV50EFG256-7I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV50EFG256-7I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex 2.5V FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex 2.5V FPGAs
Related LinksXCV50EF, XCV50EFG256-7I Datasheet, Xilinx Distributor
XCV50EFG256-7I Details Description
Related parts for XCV50EFG256-7I
TRANS NPN 20V 5A SOT89 datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 900MHZ 8WSON datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.2VOUT 50W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 38MM datasheet.pdf