Xilinx XCV600E-8BGG432I
XCV600E-8BGG432I picture photo
Mfg. Part Number
XCV600E-8BGG432I
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 3456 CLBs, 186624 Gates, 416MHz, 15552-Cell, CMOS, PBGA432 IC
Datasheet Download
XCV600E-8BGG432I.pdf
Availability of XCV600E-8BGG432I
QUANTITY
XCV600E-8BGG432I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV600E-8BGG432I
Internal Part NumberEIS-XCV600E-8BGG432I
Delivery TimeIn stock, ship XCV600E-8BGG432I today
SeriesXCV600E-
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs3456
Number of Terminals432
TechnologyCMOS
Feature3456 CLBS, 186624 GATES
Package CodeLBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY, LOW PROFILE Meter
Surface MountYES
Width40 mm
Length40 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)260
Combinatorial Delay of a CLB-Max0.4 ns
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCV600E-8BGG432I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV600E-8BGG432I
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXCV600E-, XCV600E-8BGG432I Datasheet, Xilinx Distributor
XCV600E-8BGG432I Details Description
Related parts for XCV600E-8BGG432I
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 4-SSOP datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND BLACK datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A DDPAK datasheet.pdf
CONN HDR 2MM 34POS 10U" AU SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.051 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
IC HD RADIO PROCESSOR 144HLQFP datasheet.pdf
H48-2 SHEET 100X100X2MM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 24AWG VLT datasheet.pdf