Xilinx XCV800-4BG560A
XCV800-4BG560A picture photo
Mfg. Part Number
XCV800-4BG560A
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 316 I/O 432MBGA
Datasheet Download
XCV800-4BG560A.pdf
Availability of XCV800-4BG560A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCV800-4BG560A Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV800-4BG560A
Internal Part NumberEIS-XCV800-4BG560A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCV800-4BG560AXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXCV800-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCV800-4BG560A
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV800-4BG560A
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex 2.5V FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex 2.5V FPGAs
Related LinksXCV800-, XCV800-4BG560A Datasheet, Xilinx Distributor
XCV800-4BG560A Details Description
Related parts for XCV800-4BG560A
NPN PHOTOTRANS 800NM SIDE VIEW datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
POE INJECTOR 60W 56V DESKTOP datasheet.pdf
LRGE DIG RK SW -M02- LNNX2 datasheet.pdf
SELF - CLINGING GASKET HAN SIZE datasheet.pdf
CABLE TIE datasheet.pdf
HD D-SUB CRIMP PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf