Xilinx XCV800-6FGG680I
XCV800-6FGG680I picture photo
Mfg. Part Number
XCV800-6FGG680I
Brief Description
IC FPGA 316 I/O 432MBGA
Datasheet Download
XCV800-6FGG680I.pdf
Availability of XCV800-6FGG680I
QUANTITY
XCV800-6FGG680I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV800-6FGG680I
Internal Part NumberEIS-XCV800-6FGG680I
Delivery TimeIn stock, ship XCV800-6FGG680IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA Virtex Family 888.439K Gates 21168 Cells 333MHz 0.22um Technology 2.5V 680-Pin FBGA
SeriesXCV800-6
Lifecycle status-
Number of CLBs-
Package CodeFBGA-680
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCV800-6FGG680I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV800-6FGG680I
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpecial equipment devices and IC
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex 2.5V FPGAs
Related LinksXCV800-, XCV800-6FGG680I Datasheet, Xilinx Distributor
XCV800-6FGG680I Details Description
Related parts for XCV800-6FGG680I
RES SMD 59K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 60V 0.1A SOT563 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 8DFN datasheet.pdf
IC FPGA 93 I/O 208PQFP datasheet.pdf
BASIC SWITCH datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
SL 5.08/21/180 3.2SN OR datasheet.pdf
D4GL-4GFA-A4 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 625MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf