Xilinx XCV812E-6BG560I
XCV812E-6BG560I picture photo
Mfg. Part Number
XCV812E-6BG560I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Virtex-E 1.8 V Extended Memory FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCV812E-6BG560I.pdf
Availability of XCV812E-6BG560I
QUANTITY
XCV812E-6BG560I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV812E-6BG560I
Internal Part NumberEIS-XCV812E-6BG560I
Delivery TimeIn stock, ship XCV812E-6BG560I today.
SeriesXCV812E
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCV812E-6BG560I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV812E-6BG560I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCV812E, XCV812E-6BG560I Datasheet, Xilinx Distributor
XCV812E-6BG560I Details Description
Related parts for XCV812E-6BG560I
CIR BRKR 10A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A DDPAK datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/20W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
CAP CER 150PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 2W SMBG datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 560 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 74POS .100" R/A TIN datasheet.pdf