Xilinx XCVU095-2FFVD1517I
XCVU095-2FFVD1517I picture photo
Mfg. Part Number
XCVU095-2FFVD1517I
Brief Description
IC FPGA 338 I/O 1517FCBGA
Datasheet Download
XCVU095-2FFVD1517I.pdf
Availability of XCVU095-2FFVD1517I
QUANTITY
XCVU095-2FFVD1517I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCVU095-2FFVD1517I
Internal Part NumberEIS-XCVU095-2FFVD1517I
Delivery TimeIn stock, ship XCVU095-2FFVD1517IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA Virtex UltraScale Family 940800 Cells 20nm Technology 0.95V 1517-Pin FCBGA
SeriesXCVU095-2
Lifecycle statusActive
Number of CLBs-
Package CodeFCBGA-1517
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCVU095-2FFVD1517I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCVU095-2FFVD1517I
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex UltraScale FPGA
Related LinksXCVU095-2, XCVU095-2FFVD1517I Datasheet, Xilinx Distributor
XCVU095-2FFVD1517I Details Description
Related parts for XCVU095-2FFVD1517I
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
SWITCH OPTICAL SC 2X2 850/1310NM datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 8X NM datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 10.24"LX6.3"W datasheet.pdf
RES SMD 842OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
CONN FFC/FPC RCPT HSG 10POS 2.54 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 9V 1500W datasheet.pdf
CAP FILM 3.9NF 5% 2500VDC RAD datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 3POS SMT 5.5MM datasheet.pdf