Xilinx XCVU11P-L2FLGB2104E
XCVU11P-L2FLGB2104E picture photo
Mfg. Part Number
XCVU11P-L2FLGB2104E
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 572 I/O 2104FCBGA
Datasheet Download
XCVU11P-L2FLGB2104E.pdf
Availability of XCVU11P-L2FLGB2104E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCVU11P-L2FLGB2104E Order Process
Ship out your order
Specifications of XCVU11P-L2FLGB2104E
Internal Part NumberEIS-XCVU11P-L2FLGB2104E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCVU11P-L2FLGB2104EXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsVirtex UltraScale FPGA 572 I/O 2104FCBGA
SeriesXCVU11P-L2
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package Code2104-BBGA, FCBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCVU11P-L2FLGB2104E
Alternative Part (Replacement)EIS-XCVU11P-L2FLGB2104E
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XILINX
Related LinksXCVU11P-L, XCVU11P-L2FLGB2104E Datasheet, Xilinx Distributor
XCVU11P-L2FLGB2104E Details Description
Related parts for XCVU11P-L2FLGB2104E
IC REG CTRLR BUCK PWM 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN TNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
D4GL-4FFA-A4-NPT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 16 17 datasheet.pdf
GT 37C 37#16 PIN RECP datasheet.pdf
CAP 3900 UF 20% 16 V datasheet.pdf
Microprocessor Circuit, CMOS, PBGA900 IC datasheet.pdf
Non-Isolated 16A SIP/SMT DC/DC Converters datasheet.pdf