Xilinx XCZU15EG-2LFFVC900E
XCZU15EG-2LFFVC900E picture photo
Mfg. Part Number
XCZU15EG-2LFFVC900E
Brief Description
Microcontroller IC
Datasheet Download
XCZU15EG-2LFFVC900E.pdf
Availability of XCZU15EG-2LFFVC900E
QUANTITY
XCZU15EG-2LFFVC900E Order Process
Ship out your order
Specifications of XCZU15EG-2LFFVC900E
Internal Part NumberEIS-XCZU15EG-2LFFVC900E
Delivery TimeIn stock, ship XCZU15EG-2LFFVC900E today
SeriesXCZU15EG-2
Lifecycle statusActive-Unconfirmed
Number of CLBs-
Number of Terminals-
Technology-
Feature-
Package Code-
Package Shape-
Package Style-
Surface Mount-
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCZU15EG-2LFFVC900E
Alternative Part (Replacement)EIS-XCZU15EG-2LFFVC900E
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXCZU15EG-, XCZU15EG-2LFFVC900E Datasheet, Xilinx Distributor
XCZU15EG-2LFFVC900E Details Description
Related parts for XCZU15EG-2LFFVC900E
CAP NIOB OXI 100UF 20% 6.3V 2917 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 100 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
PNEUM VALVE END BASE PAIR DIN datasheet.pdf
IGBT 1600V 30A 312W TO247HC-3 datasheet.pdf
IC DAC 18BIT SPI/SRL 28SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 55MA 33 OHM TH datasheet.pdf
M4 PC MOUNT TERMINAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 0.15A X2-DFN-4 datasheet.pdf