Xilinx XCZU27DR-1FSVG1517I
XCZU27DR-1FSVG1517I picture photo
Mfg. Part Number
XCZU27DR-1FSVG1517I
Brief Description
Microprocessor Circuit, CMOS, PBGA1517 IC
Datasheet Download
XCZU27DR-1FSVG1517I.pdf
Availability of XCZU27DR-1FSVG1517I
QUANTITY
XCZU27DR-1FSVG1517I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCZU27DR-1FSVG1517I
Internal Part NumberEIS-XCZU27DR-1FSVG1517I
Delivery TimeIn stock, ship XCZU27DR-1FSVG1517I today
SeriesXCZU27DR-1
Lifecycle statusActive-Unconfirmed
Number of CLBs-
Number of Terminals1517
TechnologyCMOS
Feature-
Package CodeBGA
Package ShapeRECTANGULAR
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)NOT SPECIFIED
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCZU27DR-1FSVG1517I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCZU27DR-1FSVG1517I
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXCZU27DR-, XCZU27DR-1FSVG1517I Datasheet, Xilinx Distributor
XCZU27DR-1FSVG1517I Details Description
Related parts for XCZU27DR-1FSVG1517I
OPTOISO 5.3KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 500MW TO92-3 datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 1CH 8VSSOP datasheet.pdf
RES 0.27 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 536K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IC FPGA 81 I/O 100TQFP datasheet.pdf
BOARD COMPANION datasheet.pdf
RES 126 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 350MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf