Semtech XE1205SKC915XE1
XE1205SKC915XE1 picture photo
Mfg. Part Number
XE1205SKC915XE1
Brief Description
KIT STARTER FOR XE1205 915MHZ
Datasheet Download
XE1205SKC915XE1.pdf
Availability of XE1205SKC915XE1
QUANTITY
XE1205SKC915XE1 Order Process
Ship out your order
Specifications of XE1205SKC915XE1
Internal Part NumberEIS-XE1205SKC915XE1
TypeTransceiver, ISM
Frequency915MHz
For Use With/Related ProductsXE1205 (915MHz)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XE1205SKC915XE1
Related LinksXE1205S, XE1205SKC915XE1 Datasheet, Semtech Distributor
XE1205SKC915XE1 Details Description
Related parts for XE1205SKC915XE1
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
SMS REMOTE CONTROL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 45MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 700MA 100 MOHM datasheet.pdf