Epson XG-1000CA 98.3040M-CCL3
XG-1000CA 98.3040M-CCL3 picture photo
Mfg. Part Number
XG-1000CA 98.3040M-CCL3
Brief Description
OSCILLATOR SO 98.304MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
XG-1000CA 98.3040M-CCL3.pdf
Availability of XG-1000CA 98.3040M-CCL3
QUANTITY
XG-1000CA 98.3040M-CCL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of XG-1000CA 98.3040M-CCL3
Internal Part NumberEIS-XG-1000CA 98.3040M-CCL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductXG-1000 Series CMOS SAW Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXG-1000CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency98.304MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XG-1000CA 98.3040M-CCL3
Related LinksXG-1000CA 9, XG-1000CA 98.3040M-CCL3 Datasheet, Epson Distributor
XG-1000CA 98.3040M-CCL3 Details Description
Related parts for XG-1000CA 98.3040M-CCL3
CONN RECEPT 23POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf
PROCESSOR MODULE PIC16C925/926 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 2.7 OHM 0606 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK ISO 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO41 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf