Epson XG-2102CA 156.2500M-LGRN0
XG-2102CA 156.2500M-LGRN0 picture photo
Mfg. Part Number
XG-2102CA 156.2500M-LGRN0
Brief Description
OSC SO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
XG-2102CA 156.2500M-LGRN0.pdf
Availability of XG-2102CA 156.2500M-LGRN0
QUANTITY
XG-2102CA 156.2500M-LGRN0 Order Process
Ship out your order
Specifications of XG-2102CA 156.2500M-LGRN0
Internal Part NumberEIS-XG-2102CA 156.2500M-LGRN0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductXG-2102/2121CA SAW Oscillators
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-5°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XG-2102CA 156.2500M-LGRN0
Related LinksXG-2102CA 15, XG-2102CA 156.2500M-LGRN0 Datasheet, Epson Distributor
XG-2102CA 156.2500M-LGRN0 Details Description
Related parts for XG-2102CA 156.2500M-LGRN0
PHOTODIODE BLUE 29.02MM SQ CER datasheet.pdf
CONN MAG-MATE TAB FAST .250 datasheet.pdf
FERRULE NON INS 14AWG 5/16" datasheet.pdf
TRANS PNP 150V 0.3A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 1/8-27 NPT 1-5V datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GATE DRIVER 14LGA datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 0.5A 8-SOIC datasheet.pdf