Xilinx XH95432-10HQ304I
XH95432-10HQ304I picture photo
Mfg. Part Number
XH95432-10HQ304I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Mask PLD, CMOS, PQFP304 IC
Datasheet Download
XH95432-10HQ304I.pdf
Availability of XH95432-10HQ304I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XH95432-10HQ304I Order Process
Ship out your order
Specifications of XH95432-10HQ304I
Internal Part NumberEIS-XH95432-10HQ304I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XH95432-10HQ304I today
SeriesXH95432-
Lifecycle statusActive-Unconfirmed
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals304
TechnologyCMOS
Feature0 DEDICATED INPUTS, 232 I/O
Package CodeHFQFP
Package ShapeSQUARE
Package StyleFLATPACK, HEAT SINK/SLUG, FINE PITCH Meter
Surface MountYES
Width40 mm
Length40 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)225
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXH95432-10HQG304I-2040296570
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XH95432-10HQ304I
Alternative Part (Replacement)EIS-XH95432-10HQ304I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXH95432-, XH95432-10HQ304I Datasheet, Xilinx Distributor
XH95432-10HQ304I Details Description
Related parts for XH95432-10HQ304I
Connector Receptacle 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.460" 3MM 2LD datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
BUS-DROP GRIP .22-.32" SNGL EYE datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 10A datasheet.pdf
IC ADC 18BIT 1MSPS 16-MSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
LED SLIM 3000K 1080LM BACK WIRE datasheet.pdf
10000UF 16V 25X35 85C SI datasheet.pdf