t-Global Technology XL25-40-40-3
XL25-40-40-3 picture photo
Mfg. Part Number
XL25-40-40-3
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
XL25 CERAMIC BOARD 40X40X3MM
Datasheet Download
XL25-40-40-3.pdf
Availability of XL25-40-40-3
QUANTITY
XL25-40-40-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of XL25-40-40-3
Internal Part NumberEIS-XL25-40-40-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriesXL-25
TypeHeat Spreader
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment Method-
ShapeSquare
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.118" (3.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow-
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialCeramic
Material Finish-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XL25-40-40-3
Related LinksXL25-4, XL25-40-40-3 Datasheet, t-Global Technology Distributor
XL25-40-40-3 Details Description
Related parts for XL25-40-40-3
IC ADC 3 1/2DGT LCD DVR 44-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 17A 5 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC STER 24BIT 192KHZ 10TSSOP datasheet.pdf
HAN PNEUMATIC CONT FEMALE 6,0 datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SPDT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
THUMBSTK W/ PB HNDL + LMTR PLT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A datasheet.pdf