Cree Inc. XMLAWT-02-0000-000HT20E7
XMLAWT-02-0000-000HT20E7 picture photo
Mfg. Part Number
XMLAWT-02-0000-000HT20E7
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
Datasheet Download
XMLAWT-02-0000-000HT20E7.pdf
Availability of XMLAWT-02-0000-000HT20E7
QUANTITY
XMLAWT-02-0000-000HT20E7 Order Process
Ship out your order
Specifications of XMLAWT-02-0000-000HT20E7
Internal Part NumberEIS-XMLAWT-02-0000-000HT20E7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test210 lm (200 lm ~ 220 lm)
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test103 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max3A
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XMLAWT-02-0000-000HT20E7
Related LinksXMLAWT-02-00, XMLAWT-02-0000-000HT20E7 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XMLAWT-02-0000-000HT20E7 Details Description
Related parts for XMLAWT-02-0000-000HT20E7
CAP ALUM 15UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 340K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W SNGL 12V OUT datasheet.pdf
ICL 20 OHM 25% 10A 29MM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN FFC TOP 22POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN RING TERMINAL M8 TIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
OSC VCTCXO 26.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf