Cree Inc. XMLAWT-02-0000-000LT20F8
XMLAWT-02-0000-000LT20F8 picture photo
Mfg. Part Number
XMLAWT-02-0000-000LT20F8
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
Datasheet Download
XMLAWT-02-0000-000LT20F8.pdf
Availability of XMLAWT-02-0000-000LT20F8
QUANTITY
XMLAWT-02-0000-000LT20F8 Order Process
Ship out your order
Specifications of XMLAWT-02-0000-000LT20F8
Internal Part NumberEIS-XMLAWT-02-0000-000LT20F8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2850K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test210 lm (200 lm ~ 220 lm)
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test103 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80 (Typ)
Current - Max3A
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XMLAWT-02-0000-000LT20F8
Related LinksXMLAWT-02-00, XMLAWT-02-0000-000LT20F8 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XMLAWT-02-0000-000LT20F8 Details Description
Related parts for XMLAWT-02-0000-000LT20F8
CAP FILM 3UF 10% 2KVAC SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 194MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 312 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
MICRO-FIT BMI VERT DR HDR datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT SKT datasheet.pdf