Cree Inc. XMLBWT-02-0000-000HT50F7
XMLBWT-02-0000-000HT50F7 picture photo
Mfg. Part Number
XMLBWT-02-0000-000HT50F7
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD
Datasheet Download
XMLBWT-02-0000-000HT50F7.pdf
Availability of XMLBWT-02-0000-000HT50F7
QUANTITY
XMLBWT-02-0000-000HT50F7 Order Process
Ship out your order
Specifications of XMLBWT-02-0000-000HT50F7
Internal Part NumberEIS-XMLBWT-02-0000-000HT50F7
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3250K
Flux @ 85°C, Current - Test270 lm (260 lm ~ 280 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.85V
Lumens/Watt @ Current - Test135 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max3A
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XMLBWT-02-0000-000HT50F7
Related LinksXMLBWT-02-00, XMLBWT-02-0000-000HT50F7 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XMLBWT-02-0000-000HT50F7 Details Description
Related parts for XMLBWT-02-0000-000HT50F7
IC CLK BUFFER 2:5 2GHZ 20TSSOP datasheet.pdf
IC COUNTER BINARY UP/DWN 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 140V 5A datasheet.pdf