Cree Inc. XMLEZW-02-0000-0B00U50E3
XMLEZW-02-0000-0B00U50E3 picture photo
Mfg. Part Number
XMLEZW-02-0000-0B00U50E3
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD
Datasheet Download
XMLEZW-02-0000-0B00U50E3.pdf
Availability of XMLEZW-02-0000-0B00U50E3
QUANTITY
XMLEZW-02-0000-0B00U50E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of XMLEZW-02-0000-0B00U50E3
Internal Part NumberEIS-XMLEZW-02-0000-0B00U50E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesEasyWhite™, XLamp® XM-L
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K
Flux @ 85°C, Current - Test370 lm (360 lm ~ 380 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)6V
Lumens/Watt @ Current - Test88 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max2A
Viewing Angle115°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead, Exposed Pad
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XMLEZW-02-0000-0B00U50E3
Related LinksXMLEZW-02-00, XMLEZW-02-0000-0B00U50E3 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XMLEZW-02-0000-0B00U50E3 Details Description
Related parts for XMLEZW-02-0000-0B00U50E3
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR ISL6455A datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ SLOW WARBLE datasheet.pdf
CAP CER 0.1PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
SENSOR BIDIRECTIONAL +-2.5 PSI datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X5R 0402 datasheet.pdf