Panasonic Electronic Components XN0111300L
XN0111300L picture photo
Mfg. Part Number
XN0111300L
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Brief Description
TRANS PREBIAS DUAL PNP MINI5
Datasheet Download
XN0111300L.pdf
Availability of XN0111300L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XN0111300L Order Process
Ship out your order
Specifications of XN0111300L
Internal Part NumberEIS-XN0111300L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor Type2 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Resistor - Base (R1) (Ohms)47k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms)47k
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce80 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max)500nA
Frequency - Transition80MHz
Power - Max300mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageMini5-G1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XN0111300L
Related LinksXN011, XN0111300L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
XN0111300L Details Description
Related parts for XN0111300L
RES SMD 11K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 498MA 650 MOHM datasheet.pdf
PLUG STD STACKING BANANA BLACK datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 15A 220V datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
RTD 4M L=50CM datasheet.pdf
FIXED IND 3UH 455MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 8VDFN datasheet.pdf