| Internal Part Number | EIS-XN0121300L | |
| Family | Transistors (BJT) - Arrays, Pre-Biased | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Transistor Type | 2 NPN - Pre-Biased (Dual) | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50V | |
| Resistor - Base (R1) (Ohms) | 47k | |
| Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms) | 47k | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 80 @ 5mA, 10V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 250mV @ 300µA, 10mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 500nA | |
| Frequency - Transition | 150MHz | |
| Power - Max | 300mW | |