Panasonic Electronic Components XN0431100L
XN0431100L picture photo
Mfg. Part Number
XN0431100L
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Brief Description
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.3W MINI6
Datasheet Download
XN0431100L.pdf
Availability of XN0431100L
QUANTITY
XN0431100L Order Process
Ship out your order
Specifications of XN0431100L
Internal Part NumberEIS-XN0431100L
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor Type1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Resistor - Base (R1) (Ohms)10k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms)10k
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce35 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max)500nA
Frequency - Transition150MHz, 80MHz
Power - Max300mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-6
Supplier Device PackageMINI6-G1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XN0431100L
Related LinksXN043, XN0431100L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
XN0431100L Details Description
Related parts for XN0431100L
DIODE ZENER 13V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.055GHZ 689TBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 6.4UH 1.4A 119 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf