Panasonic Electronic Components XN0550100L
XN0550100L picture photo
Mfg. Part Number
XN0550100L
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Arrays
Brief Description
TRANS 2NPN 50V 0.1A MINI6
Datasheet Download
XN0550100L.pdf
Availability of XN0550100L
QUANTITY
XN0550100L Order Process
Ship out your order
Specifications of XN0550100L
Internal Part NumberEIS-XN0550100L
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor Type2 NPN (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic300mV @ 10mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max)100µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce160 @ 2mA, 10V
Power - Max300mW
Frequency - Transition150MHz
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XN0550100L
Related LinksXN055, XN0550100L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
XN0550100L Details Description
Related parts for XN0550100L
MOSFET P-CH 100V 23A TO-247AC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC DO201A datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 16-HVQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 5.4A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 44POS DR LOW P datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf