Panasonic Electronic Components XN0654300L
XN0654300L picture photo
Mfg. Part Number
XN0654300L
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Arrays
Brief Description
TRANS 2NPN 10V 0.065A MINI6
Datasheet Download
XN0654300L.pdf
Availability of XN0654300L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XN0654300L Order Process
Ship out your order
Specifications of XN0654300L
Internal Part NumberEIS-XN0654300L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor Type2 NPN (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max)65mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic-
Current - Collector Cutoff (Max)1µA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce50 @ 20mA, 8V
Power - Max200mW
Frequency - Transition8.5GHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-6
Supplier Device PackageMINI6-G1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XN0654300L
Related LinksXN065, XN0654300L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
XN0654300L Details Description
Related parts for XN0654300L
FUSE GLASS 160MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
HEX KEY T-HANDLE 5MM 7.17" datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT SMPS CM SOT223 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 216POS datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
BOX S STEEL 21.65"L X 13.78"W datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ8 10 OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 250VDC RDL datasheet.pdf
15000UF 16V 30X30MM 105C 5000H datasheet.pdf