Panasonic Electronic Components XP0121500L
XP0121500L picture photo
Mfg. Part Number
XP0121500L
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Brief Description
TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W SMINI5
Datasheet Download
XP0121500L.pdf
Availability of XP0121500L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XP0121500L Order Process
Ship out your order
Specifications of XP0121500L
Internal Part NumberEIS-XP0121500L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Transistor Type2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Resistor - Base (R1) (Ohms)10k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms)-
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce160 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max)500nA
Frequency - Transition150MHz
Power - Max150mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Supplier Device PackageSMini5-G1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XP0121500L
Related LinksXP012, XP0121500L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
XP0121500L Details Description
Related parts for XP0121500L
CAP FILM 4700PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES 7.41K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
LIGHT BAR 570NM GRN 7.5X14MM datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 6SDIP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
Complete 10-Bit, 20 MSPS, 80 mW CMOS A/D Converter IC datasheet.pdf