Panasonic Electronic Components XP0411200L
XP0411200L picture photo
Mfg. Part Number
XP0411200L
Datasheet Download
XP0411200L.pdf
Availability of XP0411200L
QUANTITY
XP0411200L Order Process
Ship out your order
Specifications of XP0411200L
Internal Part NumberEIS-XP0411200L
Transistor Type2 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Resistor - Base (R1) (Ohms)22k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms)22k
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce60 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max)500nA
Frequency - Transition80MHz
Power - Max150mW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XP0411200L
Related LinksXP041, XP0411200L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
XP0411200L Details Description
Related parts for XP0411200L
DIP CABLE - CDP14G/AE14G/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MUX DUAL 4:1 ECL 20-PLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 759MA 360 MOHM datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf