Panasonic Electronic Components XP0440100L
XP0440100L picture photo
Mfg. Part Number
XP0440100L
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Arrays
Brief Description
TRANS 2PNP 50V 0.1A SMINI6
Datasheet Download
XP0440100L.pdf
Availability of XP0440100L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XP0440100L Order Process
Ship out your order
Specifications of XP0440100L
Internal Part NumberEIS-XP0440100L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor Type2 PNP (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic500mV @ 10mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max)100µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce160 @ 2mA, 10V
Power - Max150mW
Frequency - Transition80MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Supplier Device PackageSMINI6-G1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XP0440100L
Related LinksXP044, XP0440100L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
XP0440100L Details Description
Related parts for XP0440100L
IC I/O EXPANDER CAN 8B 14DIP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 54FBGA datasheet.pdf
RES 634K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 350MA 510 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OCTAL D TRANSP LATCH 20DHVQFN datasheet.pdf
IC DAC 16BIT 1GSPS 64VQFN datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 24VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 80V 100MA SC59-3 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf