Cree Inc. XPCWHT-L1-R250-009F5
XPCWHT-L1-R250-009F5 picture photo
Mfg. Part Number
XPCWHT-L1-R250-009F5
Brief Description
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD
Datasheet Download
XPCWHT-L1-R250-009F5.pdf
Availability of XPCWHT-L1-R250-009F5
QUANTITY
XPCWHT-L1-R250-009F5 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPCWHT-L1-R250-009F5
Internal Part NumberEIS-XPCWHT-L1-R250-009F5
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4250K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test84 lm (81 lm ~ 87 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test75 lm/W
CRI (Color Rendering Index)75 (Typ)
Current - Max500mA
Thermal Resistance of Package12°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPCWHT-L1-R250-009F5
Related LinksXPCWHT-L1-, XPCWHT-L1-R250-009F5 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPCWHT-L1-R250-009F5 Details Description
Related parts for XPCWHT-L1-R250-009F5
IC 8051 MCU 32K FLASH 100TQFP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 8A TO220-2L datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 418MA 400 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 25V 10% 1206 datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf