Cree Inc. XPCWHT-L1-R250-009N3
XPCWHT-L1-R250-009N3 picture photo
Mfg. Part Number
XPCWHT-L1-R250-009N3
Brief Description
LED XLAMP WHITE 2SMD
Datasheet Download
XPCWHT-L1-R250-009N3.pdf
Availability of XPCWHT-L1-R250-009N3
QUANTITY
XPCWHT-L1-R250-009N3 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPCWHT-L1-R250-009N3
Internal Part NumberEIS-XPCWHT-L1-R250-009N3
PackagingTape & Reel (TR)
Color-
CCT (K)-
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test84 lm (81 lm ~ 87 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test75 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max500mA
Thermal Resistance of Package12°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPCWHT-L1-R250-009N3
Related LinksXPCWHT-L1-, XPCWHT-L1-R250-009N3 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPCWHT-L1-R250-009N3 Details Description
Related parts for XPCWHT-L1-R250-009N3
IC DAC 10BIT OCTAL BUFF 16-TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
KEYPAD 6 BUTTON TOP HALF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES SMD 8.4K OHM 0.01% 1/2W 2010 datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 16KV TO-240 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf