Cree Inc. XPEBWT-H1-R250-00BZ6
XPEBWT-H1-R250-00BZ6 picture photo
Mfg. Part Number
XPEBWT-H1-R250-00BZ6
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
Datasheet Download
XPEBWT-H1-R250-00BZ6.pdf
Availability of XPEBWT-H1-R250-00BZ6
QUANTITY
XPEBWT-H1-R250-00BZ6 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPEBWT-H1-R250-00BZ6
Internal Part NumberEIS-XPEBWT-H1-R250-00BZ6
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K
Flux @ 85°C, Current - Test97 lm (94 lm ~ 100 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test96 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max1A
Thermal Resistance of Package9°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPEBWT-H1-R250-00BZ6
Related LinksXPEBWT-H1-, XPEBWT-H1-R250-00BZ6 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPEBWT-H1-R250-00BZ6 Details Description
Related parts for XPEBWT-H1-R250-00BZ6
IC OFFLINE SWIT OCP 8SMD datasheet.pdf
SOLDER-WICK BGA NO-CLEAN 5' datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 500KHZ TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller, DC DC Regulator 900mA (Flash) Backlight, Camera Flash 32-QFN (5x5) datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 250V JB 0805 datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 70NS 56TSOP datasheet.pdf
FACEPLATE SINGLE GANG 3PORT GRAY datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W datasheet.pdf