Cree Inc. XPEBWT-L1-R250-00AA7
XPEBWT-L1-R250-00AA7 picture photo
Mfg. Part Number
XPEBWT-L1-R250-00AA7
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD
Datasheet Download
XPEBWT-L1-R250-00AA7.pdf
Availability of XPEBWT-L1-R250-00AA7
QUANTITY
XPEBWT-L1-R250-00AA7 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPEBWT-L1-R250-00AA7
Internal Part NumberEIS-XPEBWT-L1-R250-00AA7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Featured ProductXLamp® XP-E2 LEDs
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3250K
Flux @ 85°C, Current - Test91 lm (87 lm ~ 94 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test90 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max1A
Thermal Resistance of Package9°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPEBWT-L1-R250-00AA7
Related LinksXPEBWT-L1-, XPEBWT-L1-R250-00AA7 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPEBWT-L1-R250-00AA7 Details Description
Related parts for XPEBWT-L1-R250-00AA7
IC NAND/AND GATE 8-IN 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.8A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70MHZ 8SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 105A AUTO datasheet.pdf