Cree Inc. XPEBWT-L1-R250-00CZ5
XPEBWT-L1-R250-00CZ5 picture photo
Mfg. Part Number
XPEBWT-L1-R250-00CZ5
Brief Description
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD
Datasheet Download
XPEBWT-L1-R250-00CZ5.pdf
Availability of XPEBWT-L1-R250-00CZ5
QUANTITY
XPEBWT-L1-R250-00CZ5 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPEBWT-L1-R250-00CZ5
Internal Part NumberEIS-XPEBWT-L1-R250-00CZ5
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K
Flux @ 85°C, Current - Test104 lm (100 lm ~ 107 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test102 lm/W
CRI (Color Rendering Index)75 (Typ)
Current - Max1A
Thermal Resistance of Package9°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPEBWT-L1-R250-00CZ5
Related LinksXPEBWT-L1-, XPEBWT-L1-R250-00CZ5 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPEBWT-L1-R250-00CZ5 Details Description
Related parts for XPEBWT-L1-R250-00CZ5
POT 25 OHM 25W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A TO220-3 datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY GP LN 20V SOT-363 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 2A 10DFN datasheet.pdf
TVS DIODE 200VWM 322VC R6 datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 1/4W PC PIN datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 2MM SMD datasheet.pdf
CAP CER 11PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf