Cree Inc. XPEBWT-L1-R250-00EA1
XPEBWT-L1-R250-00EA1 picture photo
Mfg. Part Number
XPEBWT-L1-R250-00EA1
Brief Description
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD
Datasheet Download
XPEBWT-L1-R250-00EA1.pdf
Availability of XPEBWT-L1-R250-00EA1
QUANTITY
XPEBWT-L1-R250-00EA1 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPEBWT-L1-R250-00EA1
Internal Part NumberEIS-XPEBWT-L1-R250-00EA1
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K
Flux @ 85°C, Current - Test118 lm (114 lm ~ 122 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test116 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max1A
Thermal Resistance of Package9°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPEBWT-L1-R250-00EA1
Related LinksXPEBWT-L1-, XPEBWT-L1-R250-00EA1 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPEBWT-L1-R250-00EA1 Details Description
Related parts for XPEBWT-L1-R250-00EA1
RES SMD 2.49KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 8SOIC datasheet.pdf
IC 2-4 LINE DECODER/DEMUX 16SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 2A 48V datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" 0.50MM 8POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 620V 8.4A I2PAK datasheet.pdf
RES 20 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
3V PH.MODULE 36KHZ S.VIEW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
CONN MALE 9POS CONTACT INSERT datasheet.pdf
BENGAL BOARD QUAD CORE 1.91GHZ datasheet.pdf