Cree Inc. XPGBWT-L1-R250-00GE5
XPGBWT-L1-R250-00GE5 picture photo
Mfg. Part Number
XPGBWT-L1-R250-00GE5
Brief Description
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD
Datasheet Download
XPGBWT-L1-R250-00GE5.pdf
Availability of XPGBWT-L1-R250-00GE5
QUANTITY
XPGBWT-L1-R250-00GE5 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPGBWT-L1-R250-00GE5
Internal Part NumberEIS-XPGBWT-L1-R250-00GE5
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K
Flux @ 85°C, Current - Test135 lm (130 lm ~ 139 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.8V
Lumens/Watt @ Current - Test138 lm/W
CRI (Color Rendering Index)75 (Typ)
Current - Max1.5A
Viewing Angle115°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead, Exposed Pad
Thermal Resistance of Package4°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPGBWT-L1-R250-00GE5
Related LinksXPGBWT-L1-, XPGBWT-L1-R250-00GE5 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPGBWT-L1-R250-00GE5 Details Description
Related parts for XPGBWT-L1-R250-00GE5
RES SMD 287 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DAS 12BIT SNGL 28-SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.25A SOT223-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 4.4A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CIR 9C 4#4 5#16 SKT PLUG datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf