Cree Inc. XPGBWT-P1-R250-00AF8
XPGBWT-P1-R250-00AF8 picture photo
Mfg. Part Number
XPGBWT-P1-R250-00AF8
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
Datasheet Download
XPGBWT-P1-R250-00AF8.pdf
Availability of XPGBWT-P1-R250-00AF8
QUANTITY
XPGBWT-P1-R250-00AF8 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPGBWT-P1-R250-00AF8
Internal Part NumberEIS-XPGBWT-P1-R250-00AF8
ColorWhite, Warm
CCT (K)2850K
Flux @ 85°C, Current - Test91 lm (87 lm ~ 94 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test90 lm/W
CRI (Color Rendering Index)85
Current - Max1.5A
Thermal Resistance of Package4°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPGBWT-P1-R250-00AF8
Related LinksXPGBWT-P1-, XPGBWT-P1-R250-00AF8 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPGBWT-P1-R250-00AF8 Details Description
Related parts for XPGBWT-P1-R250-00AF8
IC VREF SHUNT 10V SOT23-3 datasheet.pdf
AUDIO BUZZER DC SMD datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.25A 30V datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 160VDC datasheet.pdf
HD 38999 121C 121#23 SKT RECP datasheet.pdf
TV 99C 97#22D 2#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
390UF 200V 22.23X92.08 105C AXI datasheet.pdf