Cree Inc. XPGWHT-01-R250-00FD4
XPGWHT-01-R250-00FD4 picture photo
Mfg. Part Number
XPGWHT-01-R250-00FD4
Brief Description
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD
Datasheet Download
XPGWHT-01-R250-00FD4.pdf
Availability of XPGWHT-01-R250-00FD4
QUANTITY
XPGWHT-01-R250-00FD4 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPGWHT-01-R250-00FD4
Internal Part NumberEIS-XPGWHT-01-R250-00FD4
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test126 lm (122 lm ~ 130 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test124 lm/W
CRI (Color Rendering Index)70 (Typ)
Current - Max1.5A
Thermal Resistance of Package4°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPGWHT-01-R250-00FD4
Related LinksXPGWHT-01-, XPGWHT-01-R250-00FD4 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPGWHT-01-R250-00FD4 Details Description
Related parts for XPGWHT-01-R250-00FD4
IDC CABLE - MKS14K/MC14G/MKS14K datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 50POS DUAL GOLD datasheet.pdf
DISPLAY OLED 80X48 0.9" ORANGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V 10% BX 0805 datasheet.pdf
RES 182K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 0.100 SMD R/A AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V 6A DPAK datasheet.pdf