Cree Inc. XPGWHT-H1-R250-00DZ7
XPGWHT-H1-R250-00DZ7 picture photo
Mfg. Part Number
XPGWHT-H1-R250-00DZ7
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
Datasheet Download
XPGWHT-H1-R250-00DZ7.pdf
Availability of XPGWHT-H1-R250-00DZ7
QUANTITY
XPGWHT-H1-R250-00DZ7 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPGWHT-H1-R250-00DZ7
Internal Part NumberEIS-XPGWHT-H1-R250-00DZ7
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test111 lm (107 lm ~ 114 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test109 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max1.5A
Thermal Resistance of Package4°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPGWHT-H1-R250-00DZ7
Related LinksXPGWHT-H1-, XPGWHT-H1-R250-00DZ7 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPGWHT-H1-R250-00DZ7 Details Description
Related parts for XPGWHT-H1-R250-00DZ7
FIXED IND 68NH 250MA 1.3 OHM SMD datasheet.pdf
ADAPTER QUICKWRITER 4GANG 28SSOP datasheet.pdf
WIRE TIE Q-TIE 18LB NAT 6.1" datasheet.pdf
ESD HANDLER 12X5-3/8X2-3/4 datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 500MA 930 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
MICRO 9C P 48" YEL JACKS NI datasheet.pdf