Cree Inc. XPGWHT-L1-R250-00EE7
XPGWHT-L1-R250-00EE7 picture photo
Mfg. Part Number
XPGWHT-L1-R250-00EE7
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
Datasheet Download
XPGWHT-L1-R250-00EE7.pdf
Availability of XPGWHT-L1-R250-00EE7
QUANTITY
XPGWHT-L1-R250-00EE7 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPGWHT-L1-R250-00EE7
Internal Part NumberEIS-XPGWHT-L1-R250-00EE7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package1
SeriesXLamp® XP-G
PackagingCut Tape (CT)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test118 lm (114 lm ~ 122 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test116 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80 (Typ)
Current - Max1.5A
Thermal Resistance of Package4°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPGWHT-L1-R250-00EE7
Related LinksXPGWHT-L1-, XPGWHT-L1-R250-00EE7 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPGWHT-L1-R250-00EE7 Details Description
Related parts for XPGWHT-L1-R250-00EE7
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 20% 2413 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 27.4 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG CPC 16POS SOLDER CUP datasheet.pdf
TERM BLOCK RAIL 8-10MM END PLATE datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES 1 OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS T/H R/A datasheet.pdf
PATCH CORD CAT5E RED datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf