Cree Inc. XPLAWT-00-0000-000PT50E8
XPLAWT-00-0000-000PT50E8 picture photo
Mfg. Part Number
XPLAWT-00-0000-000PT50E8
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
Datasheet Download
XPLAWT-00-0000-000PT50E8.pdf
Availability of XPLAWT-00-0000-000PT50E8
QUANTITY
XPLAWT-00-0000-000PT50E8 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPLAWT-00-0000-000PT50E8
Internal Part NumberEIS-XPLAWT-00-0000-000PT50E8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K
Flux @ 85°C, Current - Test270 lm (260 lm ~ 280 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test1.05A
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.95V
Lumens/Watt @ Current - Test87 lm/W
CRI (Color Rendering Index)85
Current - Max3A
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPLAWT-00-0000-000PT50E8
Related LinksXPLAWT-00-00, XPLAWT-00-0000-000PT50E8 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPLAWT-00-0000-000PT50E8 Details Description
Related parts for XPLAWT-00-0000-000PT50E8
FIXED IND 7.5NH 700MA 110 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT EXPLOSION PROOF datasheet.pdf
RES SMD 8.76K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
FIXED IND 8.7NH 650MA 110 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 20% 310VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1200UF 50V CHA MNT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
DSUB 15 F SOD G50 TIN datasheet.pdf