Cree Inc. XPLAWT-00-0000-000UT50E8
XPLAWT-00-0000-000UT50E8 picture photo
Mfg. Part Number
XPLAWT-00-0000-000UT50E8
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
Datasheet Download
XPLAWT-00-0000-000UT50E8.pdf
Availability of XPLAWT-00-0000-000UT50E8
QUANTITY
XPLAWT-00-0000-000UT50E8 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPLAWT-00-0000-000UT50E8
Internal Part NumberEIS-XPLAWT-00-0000-000UT50E8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K
Flux @ 85°C, Current - Test270 lm (260 lm ~ 280 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test1.05A
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.95V
Lumens/Watt @ Current - Test87 lm/W
CRI (Color Rendering Index)90
Current - Max3A
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPLAWT-00-0000-000UT50E8
Related LinksXPLAWT-00-00, XPLAWT-00-0000-000UT50E8 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPLAWT-00-0000-000UT50E8 Details Description
Related parts for XPLAWT-00-0000-000UT50E8
XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPST 20A 12V datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 50ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 167MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 22POS 7.5MM datasheet.pdf
4300-2330 HANDTOOL 87522-XXX2 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf