Cree Inc. XPLAWT-02-0000-000HU60Z5
XPLAWT-02-0000-000HU60Z5 picture photo
Mfg. Part Number
XPLAWT-02-0000-000HU60Z5
Brief Description
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD
Datasheet Download
XPLAWT-02-0000-000HU60Z5.pdf
Availability of XPLAWT-02-0000-000HU60Z5
QUANTITY
XPLAWT-02-0000-000HU60Z5 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPLAWT-02-0000-000HU60Z5
Internal Part NumberEIS-XPLAWT-02-0000-000HU60Z5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K
Flux @ 85°C, Current - Test390 lm (380 lm ~ 400 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test1.05A
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.95V
Lumens/Watt @ Current - Test126 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max3A
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPLAWT-02-0000-000HU60Z5
Related LinksXPLAWT-02-00, XPLAWT-02-0000-000HU60Z5 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPLAWT-02-0000-000HU60Z5 Details Description
Related parts for XPLAWT-02-0000-000HU60Z5
IC VREF SHUNT 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 WW datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRGHT W/PIN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 8KB FLASH 33QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LTC4266A-4 datasheet.pdf
RES SMD 845K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOUNT RECT CAPACITORS 0.060" datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 4.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP 330 UF 20% 63 V datasheet.pdf