Cree Inc. XPLAWT-H0-0000-000BU50F4
XPLAWT-H0-0000-000BU50F4 picture photo
Mfg. Part Number
XPLAWT-H0-0000-000BU50F4
Brief Description
LED XLAMP XP-L 4750K WHITE SMD
Datasheet Download
XPLAWT-H0-0000-000BU50F4.pdf
Availability of XPLAWT-H0-0000-000BU50F4
QUANTITY
XPLAWT-H0-0000-000BU50F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPLAWT-H0-0000-000BU50F4
Internal Part NumberEIS-XPLAWT-H0-0000-000BU50F4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4750K
Flux @ 85°C, Current - Test370 lm (360 lm ~ 380 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test1.05A
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.3V
Lumens/Watt @ Current - Test153 lm/W
CRI (Color Rendering Index)70
Current - Max3A
Viewing Angle115°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead, Exposed Pad
Thermal Resistance of Package2.2°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPLAWT-H0-0000-000BU50F4
Related LinksXPLAWT-H0-00, XPLAWT-H0-0000-000BU50F4 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPLAWT-H0-0000-000BU50F4 Details Description
Related parts for XPLAWT-H0-0000-000BU50F4
CAP CER 560PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 datasheet.pdf
TVS DIODE 50.2VWM 89VC AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS T/H datasheet.pdf
DIODE STD REC ISO LEAD 70A DO5 datasheet.pdf
DEPRESSOR SHEAR datasheet.pdf
IC FPGA 160 I/O 208QFP datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 1UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf