Cree Inc. XPLAWT-H0-0000-000UT50E8
XPLAWT-H0-0000-000UT50E8 picture photo
Mfg. Part Number
XPLAWT-H0-0000-000UT50E8
Brief Description
LED XLAMP XP-L 2700K WHITE SMD
Datasheet Download
XPLAWT-H0-0000-000UT50E8.pdf
Availability of XPLAWT-H0-0000-000UT50E8
QUANTITY
XPLAWT-H0-0000-000UT50E8 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPLAWT-H0-0000-000UT50E8
Internal Part NumberEIS-XPLAWT-H0-0000-000UT50E8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K
Flux @ 85°C, Current - Test270 lm (260 lm ~ 280 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test1.05A
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.3V
Lumens/Watt @ Current - Test112 lm/W
CRI (Color Rendering Index)90
Current - Max3A
Viewing Angle115°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead, Exposed Pad
Thermal Resistance of Package2.2°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPLAWT-H0-0000-000UT50E8
Related LinksXPLAWT-H0-00, XPLAWT-H0-0000-000UT50E8 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPLAWT-H0-0000-000UT50E8 Details Description
Related parts for XPLAWT-H0-0000-000UT50E8
CAP FILM 0.039UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL 8VSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf