Xilinx XQ2S200E-7FGG456N
XQ2S200E-7FGG456N picture photo
Mfg. Part Number
XQ2S200E-7FGG456N
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XQ2S200E-7FGG456N Available
Datasheet Download
XQ2S200E-7FGG456N.pdf
Availability of XQ2S200E-7FGG456N
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XQ2S200E-7FGG456N Order Process
Ship out your order
Specifications of XQ2S200E-7FGG456N
Internal Part NumberEIS-XQ2S200E-7FGG456N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XQ2S200E-7FGG456NXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXQ2S200E-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XQ2S200E-7FGG456N
Alternative Part (Replacement)EIS-XQ2S200E-7FGG456N
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product Category-
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XILINX
Related LinksXQ2S200E, XQ2S200E-7FGG456N Datasheet, Xilinx Distributor
XQ2S200E-7FGG456N Details Description
Related parts for XQ2S200E-7FGG456N
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 10A TO220FP datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 6A datasheet.pdf