Xilinx XQ2V1000-4BG728N
XQ2V1000-4BG728N picture photo
Mfg. Part Number
XQ2V1000-4BG728N
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
QPro Virtex-II 1.5V Military QML Platform FPGAs IC
Datasheet Download
XQ2V1000-4BG728N.pdf
Availability of XQ2V1000-4BG728N
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XQ2V1000-4BG728N Order Process
Ship out your order
Specifications of XQ2V1000-4BG728N
Internal Part NumberEIS-XQ2V1000-4BG728N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XQ2V1000-4BG728N today.
SeriesXQ2V100
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XQ2V1000-4BG728N
Alternative Part (Replacement)EIS-XQ2V1000-4BG728N
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXQ2V1000, XQ2V1000-4BG728N Datasheet, Xilinx Distributor
XQ2V1000-4BG728N Details Description
Related parts for XQ2V1000-4BG728N
IC INVERTER HEX 1-INPUT 16SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS 1MM SMD datasheet.pdf
TEMPERATURE SENSOR PLATINUM RTD datasheet.pdf
PERMA-SEAL SNAP PLUG (SA-269) datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 130MA 10.5 OHM datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 55NS SB48 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf