Xilinx XQ2V1000-BG575AGT
XQ2V1000-BG575AGT picture photo
Mfg. Part Number
XQ2V1000-BG575AGT
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XQ2V1000-BG575AGT Available
Datasheet Download
XQ2V1000-BG575AGT.pdf
Availability of XQ2V1000-BG575AGT
QUANTITY
XQ2V1000-BG575AGT Order Process
Ship out your order
Specifications of XQ2V1000-BG575AGT
Internal Part NumberEIS-XQ2V1000-BG575AGT
Delivery TimeIn stock, ship XQ2V1000-BG575AGTXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXQ2V1000-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XQ2V1000-BG575AGT
Alternative Part (Replacement)EIS-XQ2V1000-BG575AGT
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryQPro Virtex-II 1.5V Platform FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type QPro Virtex-II 1.5V Platform FPGAs
Related LinksXQ2V1000, XQ2V1000-BG575AGT Datasheet, Xilinx Distributor
XQ2V1000-BG575AGT Details Description
Related parts for XQ2V1000-BG575AGT
IC OPAMP SAMPLE HOLD 15MHZ 8CDIP datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC DVR HALF BRIDGE SELF OSC 8SOI datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf