Xilinx XQ4036-3HQ240N
XQ4036-3HQ240N picture photo
Mfg. Part Number
XQ4036-3HQ240N
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XQ4036-3HQ240N Available
Datasheet Download
XQ4036-3HQ240N.pdf
Availability of XQ4036-3HQ240N
QUANTITY
XQ4036-3HQ240N Order Process
Ship out your order
Specifications of XQ4036-3HQ240N
Internal Part NumberEIS-XQ4036-3HQ240N
Delivery TimeIn stock, ship XQ4036-3HQ240NXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXQ4036-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XQ4036-3HQ240N
Alternative Part (Replacement)EIS-XQ4036-3HQ240N
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryLap , multi-turn potentiometer
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XILINX
Related LinksXQ4036-, XQ4036-3HQ240N Datasheet, Xilinx Distributor
XQ4036-3HQ240N Details Description
Related parts for XQ4036-3HQ240N
FIXED IND 47UH 100MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
RES 237K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SIDACTOR BI 350V 250A QFN SMD datasheet.pdf
CAP NIOB OXID 3.3UF 20% 10V 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 14PS.100 DL R/A GOLD datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG DUAL 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5MM datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7S SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf