Xilinx XQ6VLX240T-1LRFG1156C
XQ6VLX240T-1LRFG1156C picture photo
Mfg. Part Number
XQ6VLX240T-1LRFG1156C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array IC
Datasheet Download
XQ6VLX240T-1LRFG1156C.pdf
Availability of XQ6VLX240T-1LRFG1156C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XQ6VLX240T-1LRFG1156C Order Process
Ship out your order
Specifications of XQ6VLX240T-1LRFG1156C
Internal Part NumberEIS-XQ6VLX240T-1LRFG1156C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XQ6VLX240T-1LRFG1156C today
SeriesXQ6VLX240T-
Lifecycle statusActive
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals-
Technology-
Feature-
Package Code-
Package Shape-
Package Style-
Surface Mount-
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)NOT SPECIFIED
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXQ6VLX240T-1LRF1156C-1157845576
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XQ6VLX240T-1LRFG1156C
Alternative Part (Replacement)EIS-XQ6VLX240T-1LRFG1156C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXQ6VLX240T, XQ6VLX240T-1LRFG1156C Datasheet, Xilinx Distributor
XQ6VLX240T-1LRFG1156C Details Description
Related parts for XQ6VLX240T-1LRFG1156C
TVS DIODE 400VWM 680.4VC SMB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 32TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5VOUT 50W datasheet.pdf
POT SLIDE 50K OHM .2W 30MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 115VAC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% 0805 datasheet.pdf