Rohm Semiconductor MCR10EZPJ134
MCR10EZPJ134 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPJ134
Brief Description
RES SMD 130K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPJ134.pdf
Availability of MCR10EZPJ134
QUANTITY
MCR10EZPJ134 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPJ134
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPJ134
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPJ134
Related LinksMCR10E, MCR10EZPJ134 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPJ134 Details Description
Related parts for MCR10EZPJ134
MEMORY CARD FLASH 14GB datasheet.pdf
TRANS NPN 800V 12A TO-3P datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
HOLDER BATT FOR 1225 CELL SMD datasheet.pdf
IC ETHERNET SWITCH 3PORT 48-LQFP datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR DETECTOR 5MM datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf