Xilinx XQV1000E-4BG560N
XQV1000E-4BG560N picture photo
Mfg. Part Number
XQV1000E-4BG560N
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XQV1000E-4BG560N Available
Datasheet Download
XQV1000E-4BG560N.pdf
Availability of XQV1000E-4BG560N
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XQV1000E-4BG560N Order Process
Ship out your order
Specifications of XQV1000E-4BG560N
Internal Part NumberEIS-XQV1000E-4BG560N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XQV1000E-4BG560NXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXQV1000E
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XQV1000E-4BG560N
Alternative Part (Replacement)EIS-XQV1000E-4BG560N
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryQPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs
Related LinksXQV1000E, XQV1000E-4BG560N Datasheet, Xilinx Distributor
XQV1000E-4BG560N Details Description
Related parts for XQV1000E-4BG560N
IC MCU 8BIT 32KB OTP 28DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 137 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 15A 32VDC BLADE MINI datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 76POS datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
AM 8904 94 datasheet.pdf
CTV 55C 55#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf