Xilinx XQV300-4CB228I
XQV300-4CB228I picture photo
Mfg. Part Number
XQV300-4CB228I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XQV300-4CB228I Available
Datasheet Download
XQV300-4CB228I.pdf
Availability of XQV300-4CB228I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XQV300-4CB228I Order Process
Ship out your order
Specifications of XQV300-4CB228I
Internal Part NumberEIS-XQV300-4CB228I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XQV300-4CB228IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXQV300-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XQV300-4CB228I
Alternative Part (Replacement)EIS-XQV300-4CB228I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryLap , multi-turn potentiometer
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs
Related LinksXQV300-, XQV300-4CB228I Datasheet, Xilinx Distributor
XQV300-4CB228I Details Description
Related parts for XQV300-4CB228I
CONN SCKT 24POS DELTA W/O INS datasheet.pdf
RES SMD 1.27KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 20HTSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR NPN 3MM CLEAR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
IC GFCI CTLR CDM TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.47 UF 10% 300 VAC RAD datasheet.pdf